LOGO- máte ho vytvorené správne?

Ako na logo?

Najprv trocha (možno pre niekoho nudnej) teórie. 🙂

Čo to je logo? 

logo

logo

Je to grafická značka firmy, jednotlivca, ktorej cieľom je odlíšiť sa od konkurencie.

Vedeli ste, že?

Grafické stvárnenie musí byť jednoduché a nekomplikované? Môže obsahovať názov spoločnosti, ale môže mať aj čisto grafickú alebo typografickú podobu.Dominika Benčová

Poďme sa teraz pozrieť na…

(NAJČASTEJŠIE) CHYBY PRI JEHO VYTVÁRANÍ:

1. Plagiátorstvo- nerobte to, ide o vašu značku, tak prečo by ste mali kopírovať logo (možno) úspešnejšej konkurencie? Iba si tým do budúcna ublížite…

2. Príliš veľa farieb- malo by korešpondovať s identitou vášho webu. A farebnosť nie je výnimkou. Majte na pamäti, že ak vaše logo nie je v súlade s vašim webom (nie len farebne) tak to pôsobí ako by tam vôbec nepatrilo.

3. NEjednodnoduchosť- hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. Stačí sa pozrieť na to, ako TO vyzerá u firiem ako Facebook, Google, McDonald, Apple a pochopíte, že zbytočná zložitosť vášho loga len sťažuje zapamätateľnosť. Čím je jednoduchšie, tým skôr si ho hlava zapamätá, a presne o to ide- budovanie značky.

Chcete sa naučiť robiť grafiku ako profesionál? Podnikáte a chcete sa naučiť robiť marketing a byť platený za to čo vás baví?

TIP: Pridajte sa do klubu PLACEN ZA SVOU EXISTENCI  Pavla Říhu a odštartujte raketový rast vášho podnikania. ODPORÚČAM 🙂

4. Použitie zlých fontov- ako som spomenula pri tipe č. 2 aj tu platí, že ak font v nadpise nekorešponduje s textami na vašom webe, ako by tam dané logo ani nepatrilo. Pozrite sa na to očami návštevníka, nebude to na vás pôsobiť kontrastne? Celý váš web musí vyzerať jednotne a nič by nemalo kaziť súlad. Dbajte na to.

5. Osobný vzťah- nerobte ho podľa svojho „ja“. Snažte sa on neho odosobniť. Pri jeho tvorbe je potrebné myslieť na potreby zákazníka a nie na svoje ego. A v neposlednom rade myslite aj na možnosť, že jedného krásneho dňa budete chcieť firmu posunúť ďalej, pričom logo naviazané na vašu osobu môže predstavovať problém.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi na sociálnych sieťach.

Takisto budem veľmi rada, ak môj článok kladne ohodnotíte. 🙂

LOGO- máte ho vytvorené správne?
5 (100%) 4 votes
Tagy:
Komentáře
  • Najzdieľanejšie články